Na stałe współpracujemy z wieloma podkarpackimi sekcjami i klubami sportowymi, opiekując się zawodowymi sportowcami m.in. Sekcją Lekkiej Atletyki Resovii Rzeszów oraz drużyną siatkówki kobiet Developres Rzeszów. Jednocześnie pomagamy odzyskać pełną sprawność fizyczną osobom, które uprawiają sport rekreacyjnie.

Prowadzimy terapię indywidualną w zgodzie z unikalną specyfiką dyscypliny sportu (bądź aktywności fizycznej) uprawianej przez pacjenta, zorientowaną na utrzymanie optymalnego poziomu wydolności organizmu oraz przywrócenie równowagi psychofizycznej sprzed kontuzji.

Wykorzystując najefektywniejsze metody rehabilitacjii, doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę w obszarze medycyny sportowej, biomechaniki oraz fizjologii wysiłku, skutecznie leczymy m.in.:

  • przeciążenia, naderwania, zerwania więzadeł i ścięgien,
  • przeciążenia, zwichnięcia, skręcenia stawów oraz ich niestabilność.
  • uszkodzenie, zerwania, naciągnięcia układu mięśniowo-powięziowego.

Poprzez autorskie programy fizjoterapeutyczne, dodatkowo uzupełnione o stały monitoring postępów pacjenta, skracamy do niezbędnego minimum czas odnowy biologicznej organizmu, który narażony jest na ekstremalne obciążenia treningowe.

W trakcie terapii w równym stopniu koncentrujemy się na profesjonalnej rehabilitacji, co edukacji pacjenta. Doradzamy, które z dotychczasowych wzorców ruchowych powinien zachować, a także uczymy go, jak prawidłowo przygotować się do wysiłku fizycznego i w jaki sposób zregenerować ciało po intensywnym treningu, by nie odczuwać bólu. Z pomocą otrzymanych zaleceń pacjent jest w stanie samodzielnie dostosować model aktywności sportowej do indywidualnych możliwości tak, by w przyszłości uniknąć dolegliwości oraz kontuzji.