Bogusław Mazur
Bogusław Mazur mgr Fizjoterapii,
mgr Wychowania fizycznego

Wykładowca Akademicki na wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uczestnik kilkudziesięciu szkoleń z zakresu medycyny manualnej, osteopatii i chiropraktyki, m.in. Flanders International College of Osteopathy, fizjoterapeuta i opiekun medyczny wielu sekcji i klubów sportowych z Podkarpacia. W trakcie pisania pracy doktorskiej.

Rehabilitacja sportowa to szczególny rodzaj leczenia, ukierunkowany na możliwie najszybsze wyeliminowanie skutków kontuzji powstałych na skutek urazu sportowego.

Profesjonalnie przeprowadzone leczenie odbywa się w trzech etapach.

Etap 1:  Koncentruje się na wyleczeniu uszkodzonej tkanki. Rehabilitacja zostaje indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta na podstawie uprzednio wykonanej, dokładnej analizy mechanizmu powstania urazu i aktualnych dolegliwości pacjenta.

Etap 2:  Rehabilitacja wkracza w fazę treningów, które przywracają wyleczonej tkance sprawność, utraconej w wyniku urazu. W tym celu zostają zaaranżowane serie treningowe: szybkościowe, wytrzymałościowe, siłowe, propriocepcji (kontroli nerwowo-mięśniowej) oraz timingu mięśniowego (kolejności włączania się w ruch poszczególnych partii mięśni).

Etap 3:  Ostatnim etapem leczenia jest wprowadzanie do terapii elementów technicznych, charakterystycznych dla danej dyscypliny sportu, którą uprawia pacjent.

Potwierdzeniem profesjonalnego prowadzenia terapii z zakresu rehabilitacji sportowej jest nasza stała współpraca z okręgowym związkiem Lekkiej Atletyki. W codziennej pracy leczymy wielu zawodowych sportowców, zrzeszonych w klubach na terenie całego Podkarpacia.

Dobór optymalnych zabiegów rehabilitacyjnych, prowadzących do skutecznego wyleczenia uszkodzonych tkanek zależy od dokładnej i indywidualnej diagnostyki pacjenta.

 

Umów się na indywidualną konsultację – poznaj skuteczne metody wyeliminowania przykrych skutków Twojej kontuzji