Humanicus - ul. Litewska 29, 35-302 Rzeszów
+48 660 776 007
Doświadczenie

Od 11 lat stale podnosimy nasze kompetencje i umiejętności wprowadzając standardy leczenia od najlepszych specjalistów z całego świata.

Dwie lokalizacje
Pierwsza placówka specjalizuje się w leczeniu ostrych i przewlekłych bólów kręgosłupa i stawów oraz kontuzjami sportowymi, w drugiej placówce leczymy naszych najmłodszych Pacjentów.
Skuteczność

Ponad 50% naszych pacjentów to pacjenci odsyłani do Nas z innych gabinetów i placówek medycznych z całego województwa.

Kompleksowość
Jako jedyni w województwie podkarpackim łączymy Osteopatię z Fizjoterapią i rehabilitacją osiągając najlepsze możliwe efekty leczenia.

Rehabilitacja Bobath

Rehabilitacja Bobath to metoda terapeutyczna, która została opracowana przez fizjoterapeutkę Bertę Bobath oraz jej męża Karla (neurologa) w Londynie w latach 40. Metoda Bobath ma na celu usprawnienie mięśniowe pacjentów poprzez hamowanie nieprawidłowych odruchów ciała i symulowanie odruchów prawidłowych oraz obniżenia napięcia mięśniowego. Rehabilitacja Bobath może być stosowana zarówno u dzieci jak i dorosłych to tzw NDT-Bobath, zaś  Bobath-baby to terapia, która stosuje się u noworodków. Pacjenci z nieprawidłowymi dysfunkcjami ruchowymi lub zmianami w ośrodkowym układzie nerwowym całkiem inaczej odbierają docierające do nich bodźce niż osoby zdrowe.

Dlatego rehabilitacja Boath ma na celu zniwelowanie nieprawidłowych odruchów i naukę prawidłowych lub zbliżonych do prawidłowych odruchów oraz utrwalenie prawidłowych wzorców ruchów podczas wykonywania codziennych zajęć. Im szybciej zaczniemy terapie tym szybciej przyniesie ona pożądane efekty. W przypadku niemowlaków istnieje duża szansa, że po nauczeniu prawidłowych odruchów, dziecko w przyszłości będzie prawidłowo się rozwijało.

Metoda NDT-Bobath
– najważniejsze wskazania:

  • Mózgowe porażenie dziecięce
  • Choroby nerwowo-mięsniowe
  • Urazy mózgowo-czaszkowe
  • Zaburzenia ruchowe
  • Wady rozwojowe OUN
  • Udary mózgu
  • Asymetria ułożeniowa


Plan rehabilitacji Boabth jest zawsze ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta oraz dostosowany do jego możliwości. Ćwiczenia są zawsze starannie i indywidualnie dobierane przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który również uczy rodziców wykonywania i powtarzania ich w domu. Rola opiekunów w rehabilitacji Boabath jest bardzo ważna. W przypadku tej metody powtarzanie ćwiczeń oraz wprowadzenie ich do codziennej aktywności  mogą sprawić aby metoda rehabilitacji była skuteczna w 100%.  Wraz postępami rehabilitacyjnymi ćwiczenia są modyfikowane.

Sprawdź nasze usługi
zobacz co leczymy
Bóle Kręgosłupa, Dyskopatie
Rwę kulszową
Bóle mięśniowo - stawowe
Kontuzje sportowe
Leczenie Pooperacyjne
Dolegliwości u kobiet w Ciąży
Prowadzimy kompleksową rehabilitację dzieci i niemowląt
Dolegliwości proginekologiczne u kobiet.
Wspólpracujemy z
zobacz z kim współpracujemy
Kontakt z nami
Napisz lub zadzwoń do nas
Zapraszamy do kontaktu z nami 660 776 007
lub napisz do nas a odpowiemy na wszytskie pytania