Humanicus - ul. Litewska 29, 35-302 Rzeszów
+48 660 776 007
Doświadczenie

Od 11 lat stale podnosimy nasze kompetencje i umiejętności wprowadzając standardy leczenia od najlepszych specjalistów z całego świata.

Dwie lokalizacje
Pierwsza placówka specjalizuje się w leczeniu ostrych i przewlekłych bólów kręgosłupa i stawów oraz kontuzjami sportowymi, w drugiej placówce leczymy naszych najmłodszych Pacjentów.
Skuteczność

Ponad 50% naszych pacjentów to pacjenci odsyłani do Nas z innych gabinetów i placówek medycznych z całego województwa.

Kompleksowość
Jako jedyni w województwie podkarpackim łączymy Osteopatię z Fizjoterapią i rehabilitacją osiągając najlepsze możliwe efekty leczenia.

Rehabilitacja Dzieci NDT, MEDEK

Co leczymy?
 

 • Refluks
 • Kolki
 • Wzmożone i osłabione napięcie mięśniowe
 • Problemy z wypróżnianiem
 • Bóle brzuszka
 • Asymetria Ciała
 • Asymetria główki
 • Problem ze snem i ciągłym płaczem
 • Problemy z odruchem ssania
 • Wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka
 • Rehabilitacja dziecięca
 • Rehabilitacja przy wszelkich zespołach i opóźnieniach w rozwoju
 • Problem z pełzaniem, czworakowaniem, z siedzeniem, staniem i chodzeniem.

 

Krótka charakterystyka schorzeń i sposobów leczenia / terapi

MEDEK (Dynamiczna Metoda Stymulacji Kinetycznej)
jest to metoda fizjoterapii stosowana w celu rozwijania dużej motoryki u niemowląt i dzieci z neurologicznymi zaburzeniami układu ruchu. Metoda MEDEK została opracowana w latach 1971-1976 przez chilijskiego fizjoterapeutę Ramona Cuevasa. Terapia dzieci MEDEK opiera się na grawitacji, która utożsamiana jest za najważniejszy bodziec stymulujący układ nerwowo-mięśniowy do działania. Terapia dzieci MEDEK nie skupia się na zmianie napięcia mięśniowego, pierwotnych odruchach czy nieprawidłowych wzorcach ruchowych. To właśnie ruchy nieprawidłowe są podstawą dla terapeuty, który dokonuje oceny dojrzałości ośrodkowego układu nerwowego. Terapia dzieci MEDEK koncentruje się w pierwszej kolejności na ćwiczeniu ruchów niezbędnych do siadania, stania i chodzenia. W terapii MEDEK zbytnio napięte mięśnie są rozciągane w sposób dynamiczny.

W terapii dzieci MEDEK wykorzystuje wiele ćwiczeń, które jest szczegółowo opisane i ma na celu stymulowanie określonych reakcji. Terapeuta definiuje cel jaki ma zostać osiągnięty, a także jak wywołać pożądaną reakcję u małego pacjenta. Podczas terapii może zostać wykorzystywany specjalny stół, w przypadku gdy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki z pomocą terapeuty. Następnie stół zamieniany jest na podłogę i specjalny sprzęt. Składa się on z siedmiu drewnianych elementów dowolnie ze sobą zestawianych. Nadrzędnym celem terapeuty jest praca nad stabilizacją poprzez ćwiczenie równowagi w pozycji pionowej.

Asymetryczna główka u niemowlaka spowodowana jest tym, iż dziecko chętniej wybiera ułożenie na jednej ze stron głowy. Odruch ten wywodzi się z ułożenia dziecka brzuchu matki i jego przyzwyczajenia. Asymetria to stan ułożenia dziecka. Dziecko układając się asymetrycznie, wybiera przeważnie jedną stronę główki, bardzo rzadko kładąc się na tej drugiej. Asymetrię u niemowlaka można najlepiej zaobserwować w czasie snu oraz w trakcie wykonywania codziennych czynności przez dziecko.

Przyjęło się, iż asymetria może wynikać z ruchliwości niemowlęcia w brzuchu matki. Im bardziej dziecko ruchliwe, tym mniejsza szansa na wystąpienie asymetrii. Niestety przeważająca liczba dzieci rodzi się z asymetrią i jest to stan normalny. Natomiast jeśli występuje znaczna różnica to wymagający rehabilitacji.

Niemowlęta z asymetrią preferują leżeć, patrzeć w jedną stronę, a nawet wolą bawić się jedną stroną ciała. Podczas snu niemowlak przeważnie śpi tylko na jednej stronie, nie używając kompletnie tej drugiej. Najbardziej widocznym objawem asymetrii u niemowląt jest zniekształcenie główki, która zaczyna się odkształcać.

Leczenie asymetrii można rozpocząć jeśli niemowlę skończyło czwarty miesiąc życia, a rodzie nadal obserwują występującą asymetrię. Wówczas należy udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zbada i oceni stan dziecka. W przypadku potwierdzenia objawów asymetrii u dziecka, zaleci wizytę u neurologa lub ortopedy.

Sprawdź nasze usługi
zobacz co leczymy
Bóle Kręgosłupa, Dyskopatie
Rwę kulszową
Bóle mięśniowo - stawowe
Kontuzje sportowe
Leczenie Pooperacyjne
Dolegliwości u kobiet w Ciąży
Prowadzimy kompleksową rehabilitację dzieci i niemowląt
Dolegliwości proginekologiczne u kobiet.
Wspólpracujemy z
zobacz z kim współpracujemy
Kontakt z nami
Napisz lub zadzwoń do nas
Zapraszamy do kontaktu z nami 660 776 007
lub napisz do nas a odpowiemy na wszytskie pytania